Serwus :)


Vasago

New member
Ze względu cenę, czy jest jakiś inny plus? Teraz kupiłem zestaw S100. Preparat do czyszczenia łańcucha i smar. Oba w spray'u.
 

dev

New member
Nigdy nie używałem preparatów, ale benzyna ekstrakcyjna rozpuszcza smar i wszystko spływa samo. No i cena. Szybko paruje także też łańcuch szybko suchy i gotowy do nowego smarowania.
Motocykl stawiam na podnośniku, odpalam na jedynce i pryskam sprayem :) - równomiernie naniesiony spray, no i pracują przy tym wewnętrzne tuleje które się obracają podczas pracy łańcucha.
 
Witam wszystkich,

zakupilem mt-07(abs, armour) 31 marca 2014 i nadal oczekuje na motocykl, dealer caly czas przesuwa terminy, mam juz dosc tego. Mialem otrzymac motocykl 20 lipca. Juz trzeci przewidywany termin jaki yamaha podaje to ten poniedzialek 18 sierpien(wtedy ma doplynac statek do hamburga i dealer bedzie mi w stanie powiedziec na 100% czy moj motor jest dostepny ) w co szczerze watpie. Poradzcie mi czy jest sens brac motor na zime jesli w poniedzialek okaze sie ze nadal musze czekac? Z drugiej strony jesli teraz zrezygnuje i powiem delarowi zeby mi dostaraczyli motocykl na wiosne 2015 czy go wtedy otrzymam czy znowu beda przesuwane terminy..
pozdro
 

Vasago

New member
Cześć. Współczuję. Ja bym na Twoim miejscu obdzwonił innych dealerów. Może ktoś coś jaszcze ma po ostatniej dostawie z końca lipca.I wtedy sprawa jest jasna. Swoją drogą, w USA pewnie Yamaha już by w ramach przeprosin oferowała jakieś rabaty, gratisowe akcesoria, itd. A u nas jak w Misiu - Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi?
 
Last edited:

k0s1

New member
Wczoraj w końcu udało mi się odebrać moje MT07 :) Trwało to wieki ale się opłaciło bo motocykl bardzo fajnie się prowadzi. Fioletowy z ABS. Ciekawe jest to że z tego co czytałem na początku jak się zaczałem nim interesować to miał mieć ABS tylko na przednie koło a mój ma również na tył. To był błąd w opisie czy coś zmienili? Jak jest u Was? W czasie powrotu do domu zgasł mi dwa razy na luzie na światłach. Dzisiaj jeszcze nie, może do regulacji czy tak się może zdarzać na początku lub na rezerwie ;) ?
 

hahapik

New member
Hej, super że w końcu dostałeś motorek :) niech Tobie dobrze służy i bezpiecznie Ciebie wozi!

ABS nie montuje się tylko na jedno koło, z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. Są takie systemy, które działają jednakowo na 2 koła, mimo iż hamujesz tylko przodem lub tyłem. Jednak ABS w MT-07 jest oddzielny dla tyłu/przodu. To co czytałeś miało błąd, lub źle zrozumiałeś.

Motocykl nie powinien gasnąć na światłach, w sumie to powinien gasnąć tylko wtedy, kiedy Ty tego chcesz. Mam nadzieję, że to tylko kwestia za niskich obrotów jałowych. Są felerne modele, które po prostu gasną. Cały duży rozdział jest na ten temat. Mi jednak się to nigdy nie zdarzyło i nie jest to normalne, bo może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Pozdro.
 

k0s1

New member
Yamaha nie podawała informacji na stronie jak dokładnie działa ABS, natomiast gdzeiś czytałem że jest tylko na przód i własnie tym różniło się to od ogądanej przeze mnie hondy cb500f która własnie ma system podwójny ABS który rozkłada siły hamowania na koła. Od tamtej pierwszej przejażdzki parę razy podróżowałem i więcej motocykl nie zgasł. Tamten wątek przejrzałem i faktycznie nie wygląda to wesoło, mam nadzieję że już nie powróci, jak nie to serwis.
 

hahapik

New member
Od tamtej pierwszej przejażdzki parę razy podróżowałem i więcej motocykl nie zgasł. Tamten wątek przejrzałem i faktycznie nie wygląda to wesoło, mam nadzieję że już nie powróci, jak nie to serwis.
Trzymam kciuki :)
 

hahapik

New member
Chyba o C-ABS chodzi.
Śmiem wątpić, C-ABS bazuje właśnie na tym, że działa automatycznie na obu kołach. W przypadku motocykla, ABS wyłącznie na jedno koło, to tak jak ABS tylko na prawe koła w samochodzie.

Aczkolwiek przyznam, że czasem bym miał ochotę zablokować tylne koło i trochę podriftować. Jednak kiedy sobie pomyślę ile oszczędzam na oponie dzięki ABS, to nie żałuję, że trochę za niego dopłaciłem, po 20000 km mi się zwróci w oponach.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Piotr.
 

Vasago

New member
Nie zrozumieliśmy się ;)

Chodziło mi o ten fragment
[...] ogądanej przeze mnie hondy cb500f która własnie ma system podwójny ABS który rozkłada siły hamowania na koła.
. Zakładam, że kolega pisze tu o C-ABS (chociaż nie wiem, czy akurat ten model go ma) i do tego systemu odnosi zwykły ABS. Stąd to nieporozumienie z jednym kołem.
No ale może nie o to chodziło ;)
 

NastyMosquito

New member
Cześć Panie i Panowie.
Jestem nowy na forum więc grzecznie się witam :)
Forum obserwuję od dawna ale ostatnio postanowiłem się wpisać :)Jeden z kolegów napisał mi,że jest polski dział (dzięki kolego) więc oto jestem :p
Śmigam białą Yamaszką ABS od 16 marca i nie zamienił bym maszyny na nic innego(bo pewnie bym się zabił hehehe) To moje pierwsze moto "na poważnie"
Pozdrawiam szanownych forumowiczów :)
 

hahapik

New member
Cześć Panie i Panowie.
Jestem nowy na forum więc grzecznie się witam :)
Forum obserwuję od dawna ale ostatnio postanowiłem się wpisać :)Jeden z kolegów napisał mi,że jest polski dział (dzięki kolego) więc oto jestem :p
Śmigam białą Yamaszką ABS od 16 marca i nie zamienił bym maszyny na nic innego(bo pewnie bym się zabił hehehe) To moje pierwsze moto "na poważnie"
Pozdrawiam szanownych forumowiczów :)
Hmmm, Panie, gdzie one są, chyba jeszcze ich nie ma niestety...

Witamy na forum, ja z drugiej strony wybrzeża, może będzie okazja się spotakać gdzieś po środku :)

Pozdrawiam z Sopotu,

Piotr.
 

dev

New member
Cześć Panie i Panowie.
Jestem nowy na forum więc grzecznie się witam :)
Forum obserwuję od dawna ale ostatnio postanowiłem się wpisać :)Jeden z kolegów napisał mi,że jest polski dział (dzięki kolego) więc oto jestem :p
Śmigam białą Yamaszką ABS od 16 marca i nie zamienił bym maszyny na nic innego(bo pewnie bym się zabił hehehe) To moje pierwsze moto "na poważnie"
Pozdrawiam szanownych forumowiczów :)


Ja bym zmienił, na KTM EXC : / ...


Edit . - Witaj :)
 


Top