Modyfikacje, dodatki, itd


Vasago

New member
Jeżeli są podobnej wysokości to będzie super. U mnie sprzęgło było wyższe i trzeba było się bawić ;)
 

Vasago

New member
Fajne :) Kupujesz, czy tak wstępnie się przymierzasz?

Mnie ostatnio w ogóle jakoś nachodzi na turystyczne akcesoria. Posiedziałem na MT09 Tracer i chciałbym coś takiego w garażu :p
 

hahapik

New member
Fajne :) Kupujesz, czy tak wstępnie się przymierzasz?

Mnie ostatnio w ogóle jakoś nachodzi na turystyczne akcesoria. Posiedziałem na MT09 Tracer i chciałbym coś takiego w garażu :p
Ostatnio montowałem klamki, teraz pod koniec miesiąca chcę kupić te Rennery które masz (dalej zadowolony?), i nie wiem czy starczy kasy na uchwyt do telefonu. Nowe buty na Orlen Maraton trzeba kupić... Jeżeli będzie kasa, to zamawiam pod koniec miesiąca i dam znać co i jak.

No Tracer to chyba logiczna kontynuacja po MT-07, dla osób które lubią motocyklem pokonywać długie dystanse. Przygotowuję się na wyjazd do Szwajcarii w lipcu, kilka akcesoriów do MT-07 trzeba dodać (czytaj dużo)... Na Tracer masz już owiewkę, gniazdko 12V, stelaże pod kufry, osłony rąk, itp. O wiele lepiej przystosowana do dłuższych tras. Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie przeciskania się na Tracer, po zakorkowanych ulicach Trójmiasta. W miejskim środowisku, 07 nie ma chyba sobie równych. No może Husqvarna Nuda pewnego Royal Jordanian.

Pozdro,

Piotr.
 

Vasago

New member
Póki co przydały się raz i mam nadzieję, ze więcej nie będzie okazji ich testować :p Wychodzi na to, że mogłyby być dłuższe, bo wydech i końcówka klamki jednak się lekko przerysowaly. Więc zadziałały gdzieś tak na 90%. Kit z klamką, bo zmieniłem (Twoje pasowały bez pudła?), ale mały odprysk na końcówce wydechu został :p Plastik pada nieco się poharatał od spotkania z asfaltem, ale nie ma tragedii. Z drugiej strony motocykl po prostu upadł, więc nie było efektu tarcia. Pewnie jakieś kamyki się tam trafiły.

Jest taki fajny filmik z Tracerem Yamaha MT-09 Tracer Review e Testdrive! - YouTube gdzie gość na samym końcu zasuwa przez miasto. Nie wygląda to źle. Tylko zastanawiam się ile musiałbym sie przyzwyczajać do motocykla, który jest o tyle wyższy niż 07. Strasznie wysoki :p
 

hahapik

New member
No Cager On Two Wheels był osobą która mnie definitywnie przekonała o tym, aby kupić MT-07. Uwielbiam jego filmiki :).

Zastanawiałem się nad padami SW-Motech, ale za ich cenę, mogę kupić 2 zestawy Rennerów. Tak więc saldo pójdzie na buty do biegania.

Klamka hamulca była zbyt szeroka i nie chciała z tego powodu wracać do pozycji wyjściowej po naciśnięciu:

IMAG0354.jpg

Widać, jak się zarysowała, w miejscu tarcia.

Musiałem ją trochę wyszlifować, aby mieściła się optymalnie:

IMAG0358.jpg

IMAG0359.jpg

No i po problemie. Aha, no i oczywiście zgłosiłem to Chińczykom, od których klamki dostałem. Zaproponowali zwrot pieniędzy przy zwróceniu towaru, lub 30% zniżki, jeżeli sam naprawię problem. Wybrałem drugą opcję i w sumie bardzo dobrze na tym wyszedłem :).

Przekonałeś mnie więc do Rennerów, pod koniec miesiąca zamówię.

Koniec filmu od Cagera, jest wszystkim tym, czego nie robię w mieście. Ale widać potencjał maszyny. W końcu to silnik MT-09, więc nie ma się co dziwić!
 

Vasago

New member
No to fajnie. Twoja była za wysoka, a moja za niska :p

Też bardzo lubię Cagera. Zwłaszcza tę jego dziecięcą radość po przekręceniu manetki. Niesamowicie pozytywny gość.
CO do końcówki, to chodziło mi właśnie o potencjał. Widać, że to ciągle zwinny motocykl, a nie ciężki turystyk do jazdy po autostradzie :)
Jak będzie okazja, to umówię się na jazdę testową i zdam relację :)
 

dev

New member
10981546_832926916787696_6867865964306782185_n.jpg

Kierownica już zmieniona.


Oplot zmieniam dziś :) dam znać.


Czekam na elementy z lakierni, i firmy które wyrabia mi osłony chłodnicy i uchwyt na speedometr taki jak Gilles Tooling.
 

Vasago

New member
Osłonę sobie zamówiłeś wg własnego projektu, czy ktoś coś już wcześniej produkował? Też bym chętnie wziął :))

PS

Jak już poskładasz, to zrób kilka lepszych fotek ;)
 

dev

New member
Wszystko według własnego projektu z autocada :)

zobaczymy jak to wyjdzie. Informuje na bieżąco!
 

Vasago

New member
To jest ciekawe. Oczywiście ta duża szyba wygląda ekstremalnie paskudnie na filigranowym nakedzie, ale dzięki niej znacznie wzrosłaby jego użyteczność jako motocykla wakacyjnego. A na miejscu żagiel do szafy i zakładamy malutką (albo w ogóle nic).
Jedyne co mnie martwi (oprócz barku zdjęć z 07 ;) ) to fakt, że szyba nie jest chyba niczym zabezpieczona. Każdy teoretycznie może ją sobie zabrać do domu. Co prawda każdy ze śrubokrętem może w ogóle sporo zabrać, ale tu nawet tego nie potrzeba :p

[video=youtube;zi56L-aRqvg]http://www.youtube.com/watch?v=zi56L-aRqvg[/video]
 

Vasago

New member
A w związku z tym, że nie można dodać dwóch filmów w poście (to forum w ogóle jest dziwne...) kolejny post z kolejnym filmem.


[video=youtube;0168zh-yWXM]http://www.youtube.com/watch?v=0168zh-yWXM[/video]
 

dev

New member
11043033_837926476287740_2314561360981809922_n.jpg

MT07 Black edition :)

Kolejny etap modernizacji Yamahy za mną :)


Jak się podoba cała czarno/czerwona?
 


Top